Automatická závlaha – Radonice – z vodovodního řadu

 

Stav trávníku nebyl dobrý. Zákazník zajistil komplet stržení a likvidaci. Což proběhlo ještě před začátkem našich prací.

Vlastní realizace závlahy. Výkopy strojně rýhovačkou. Dokopávky ručně, natažení potrubí a umístění postřikovačů…

Po ukončení závlahářských prací zákazník doplnil kvalitní zeminu. Pečlivě zarovnal povrch a zasel trávník… výsledek radost se podívat 🙂

O zakázce

Při první návštěvě došlo kromě měření rozměrů trávníku i k přeměření tlaku a průtoku vodního zdroje. Zákazník neměl k dispozici jiný zdroj vody než vodovodní přípojku z řadu. Naštěstí zde byl dostatečný průtok a tlak. Automatickou závlahu bylo možné bez problému napojit.

Do systému jsme namontovali impulsní vodoměr. K řízení závlahy jsme opět použili jednotku PRO-HC Hunter se softwarem Hydrawise. Podle mého názoru neexistuje v tuto chvíli lepší možnost řízení závlahy než právě Hydrawise ve spojení s dešťovým čidlem a impulsním vodoměrem. Jednak můžete závlahu ovládat z počítače nebo mobilu. Druhak systém automaticky reaguje na teplejší nebo chladnější počasí. Upravuje zálivku dle předpovědi počasí nebo dle napršených srážek.

Postřikovače jsou osazené tryskami MP rotátor Hunter. MP rotátory patří k těm nejlepším tryskám, které je možné použít na závlahu menších a středních zahrad.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *