Nejčastější způsob realizace automatické závlahy (v Sibřině)

 

Pokud je trávník v horším stavu, nemá smysl slupovat drn nebo o něho jinak pečovat. V tuto chvíli je nejlepší a také nejlevnější řešení pro realizaci automatické závlahy nutné výkopy strojně vydrážkovat. A ručně vykopat zbytky.

Fotografie trávníku před realizací závlahy

Fotografie realizace

Následně se ručně vrátí vykopaná zemina zpět do výkopu, pečlivě se strojně uhutní. Zákazník si doseje trávník v místě výkopů. Je dobré dosít komplet celý trávník. Plocha se lépe propojí a nejsou vidět drážky od výkopů.

A výsledek cca po 4 týdnech

O zakázce

Celý systém řídí (jako naprostou většinu realizovaných zakázek za poslední 4 roky) ovládací jednotka Hunter se softwarem Hydrawise. Stejná jednotka se stará o dopouštění jímky. Malou zvláštností této zakázky bylo právě dopouštění. Na pozemku funguje jímka na dešťovou vodu a dopouštění se realizovalo z vodovodního kohoutku na fasádě cca 20 m od jímky. Těsně u kohoutku vedl do země svod dešťové vody. Vodu z kohoutku jsme napojili přímo do svodu, kudy se dostane do jímky. Pak už stačilo jen dovést drátek k ovládání elektromagnetického ventilu. Ten pak fyzicky pouští vodu do jímky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *