Automatická závlaha – Praha Braník

Zde bych rád zmínil příkladnou spolupráci s firmou Greenproject s.r.o., která realizovala celou zahradu. My jsme se postarali o automatické zavlažování. Příkladnou proto, protože všechny dohody byly dodrženy a vše probíhalo v záměru dokončit zakázku kvalitně a včas.

Na začátku bylo rozhodování, jak zajistit vhodný a spolehlivý zdroj vody = voda, která nebude docházet a bude mít stále stejný tlak. K dispozici jsme měli vodu ze studny, kde je nebezpečí, že může voda občas docházet. Dále vodu z vodovodního řadu, která se musí platit a nemá stálý tlak. Ve stávajícím stavu rozestavěnosti nebylo možno už využít dešťovou vodu.

Řešením se stala plastová zakopaná jímka, do které se dopouští voda ze studny a pokud dojde, dopouští se z řadu. Závlahu pohání čerpadlo v jímce.

Jako ovládací jednotku jsme použili Rain Bird ESP – modulární řešení s možností připojení na místní wifi. Jednotka dle informací o předpovědi počasí z internetu automaticky upravuje zálivku. Tím zahrada dostane přesně, co potřebuje při maximální úspoře vody.

Postřikovače jsem vybral od americké firmy HUNTER – MP ROTÁTOR a rozprašovací nastavitelné trysky HUNTER A – kvalitní distribuce vody, rovnoměrná srážková výška a bezproblémový časem prověřený chod…

Drsné začátky

Realizace v podzimním období se bez bláta neobejde…

Ostře sledovaná borovice

Opravdu pečlivě opečovaná borovice… speciální zavlažovací sekce pouze pro borovici – 90 cm dlouhé tubusy (se zavlažovacím  bublerem uprostřed) až do kořenového systému stromu. Na prostřední fotografii viditelné čidlo vlhkosti, které se stará o optimální zálivku.

Obrovská změna po položení travního koberce

Automatická závlaha v plné funkci

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *