Automatická závlaha sad Tuklaty

Realizace rozšíření, kompletní revize závlahy a výměna stávajících ovládacích jednotek pro soukromého majitele z Tuklat

Jednalo se o spíše větší pozemky, kde byla už závlaha realizována 2 firmami. Časem docházelo ke změnám a rozšiřování systému. Když jsme převzali péči o závlahu, byly namontované už 2 ovládací jednotky (jedna Hunter a druhá Rain&Bird).  Ani jedna ale neuměla reagovat na počasí a automaticky upravovat zálivku. Majitel byl už unavený z neustálého manuálního štelování tak rozsáhlého systému. Snadno jsme se domluvili na instalaci jednotky Hunter Pro HC 24 sekcí neb bylo třeba systém ještě dále rozšířit a šetřit vodu a čas majitele pozemku.

Nyní už je majitel spokojený, závlahu ovládá z mobilu nebo počítače, šetří vodu neb ta je dávkována přesně podle potřeb zahrady a množství času neb po počátečním nastavení funguje závlaha opravdu automaticky – reaguje na předpověď počasí. Více o inteligentním zavlažování.

Dále jsme systém fyzicky rozšířili o kapkovou závlahu sadu (spíše to byl „živý plot“ kolem pozemku) a několika samostatných stromů. Zajímavé to bylo tím, že se kapkovací závlaha nevedla po zemi ale využili jsme natahnutého lanka a kapkovací potrubí upevnili na ně a že jsme mohli pracovat na tak romantickém místě za dozoru sousedových koníků :-).

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *