Automatická závlaha – vnitroblok Praha Vinohrady

Ve spolupráci se zahradnickou firmou pana Ing. Matisky – Projekty zahrad jsme realizovali automatickou závlahu ve vnitrobloku v Praze na Vinohradech.

Jako vodní zdroj jsme využili stávající vodovodní přípojku z řádu. Zahrada neobsahuje žádné travnaté plochy – zde vůbec nebylo třeba vysunovacích postřikovačů. Celý systém je vytvořen pouze pomocí rozvodů kapkovací závlahy a to včetně květináčů. Kapkovací potrubí je ukryté v kačírku nebo mulčovací kůře a tak nijak vizuálně neruší.

Ve vnitrobloku nebyla nikde k dispozici připojení na elektro 230 V a tak bylo nutné použít vodotěsnou bateriovou ovládací jednotku. V tomto případě Hunter Node umístěnou přímo v šachtici s elektromagnetickými ventily. Veškeré ovládací jednotky, které neumožňují připojení k internetu (jako třeba Hunter jednotky se softwarem Hydrawise) je třeba v optimálním případě přenastavit při každé změně počasí a to není reálné. Systémy pracující s daty o předpovědi počasí jsou logicky násobně úspornější na spotřebu vody. Hunter Node umožňuje připojení alespoň dešťového čidla a toho jsme samozřejmě využili. Dešťové čidlo je zárukou, že závlaha neběží v případě dešťivého počasí.

Mrkněte na obrázky – poslední je ze zazimování systému…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *