Automatická závlaha napojená na internet – Jestřábí Lhota u Kolína

Zakázka z června letošního roku pro zákazníka z Jestřábí Lhoty u Kolína. Dnes už se drtivá většina automatických závlah realizuje s ovládací jednotkou napojenou na internet. Výhody jsou zřejmé: načítání předpovědi počasí a automaticky upravená zálivka, ovládání z prohlížeče počítače nebo mobilu. A tak tomu bylo i v tomto případě. Ovládání stojí na jednotce Rain&Bird, která se kromě ovládání závlahy stará i o časově řízené dopouštění z řádu. Tím se snadno dosahuje maximální úspory vody neb dopouštění startuje ve 3 hodiny ráno, dopustí se jen množství vody potřebné na zálivku, ta startuje v 5 ráno a dále zůstává jímka celý den prázdná připravená na případný déšť.

Postup realizace závlahářských šachtic s nutnou výbavou a připojeným potrubím

Zde je vidět, kolik potrubí, redukčních ventilů a fitinek je skryto v zemi v místě šachtic. Z těchto důvodů je lépe nesázet žádné rostliny okolo šachtic…

Zavlažování zeleninových záhonů pomocí schrublerů

Moje oblíbené schrublery, které jsou ideální na menší záhony například se zeleninou. Průtok je snadno štelovatelný pomocí vrchního kloboučku, tvar vody v kruhovém deštníčku. Po obvodu záhonu je rozvodová trubička a do ní je napojené „špageti“ (tenká trubička) potrubí a na konci již zmíněný schrubler. Největší výhodou je, že na podzim schrublery na průžné trubičce přemístíte do kraje záhonu, ten můžete zrýt, prohnojit, zlikvidovat staré zbytky rostlin a na jaře opět vrátit na místa, kde je třeba blahodárné vody.

A pár pohledů na zavlažený trávník

Automatická závlaha trávníku s postřikovači Hunter typu A a MP rotátory…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *