Automatický zavlažovací systém Jevany

Absolutně automatický zavlažovací systém instalovaný v Jevanech u Prahy. Základem je kvalitní a co možná nejlevnější zdroj vody. V tomto případě  je svedena dešťová voda ze všech střech nemovitosti přes kvalitní filtr do jímky s krásnou kapacitou 7 m3, což je na malou zahradu naprosto dostačující. Srdce systému je ovládací jednotka RAIN&BIRD připojená přes adaptér k místní wi-fi. To má obrovskou výhodu neb tyto jednotky dokáží pomocí PSČ získávat místní informace o předpovědi počasí a automaticky tak dávkovat zálivku. Tím se ušetří značné množství vody!

Systém je vybaven ještě automatickým dopouštěním z vodovodního řádu. Dopouštění ovládá stejná jednotka a vhodně nastavený plovákový spínač. Tak je zajištěno, že se nejvíce využije dešťová voda, která je zdarma, jímka se udržuje pořád prázdná, připravená na pojmutí vody z deště. Dopouštění vody z řadu se spouští až těsně před nastaveným zavlažovacím cyklem.

Někdy se úplně nepodaří stavební připravenost pozemku – v tomto případě nejasné výšky, chybějící tuny zeminy… Na obrázcích je vidět řešení: postřikovače jsou připevněny do správné výšky na kovové tyčky, které jsou následně zavezeny zeminou a položen travní koberec.

O záhony se stará jedna sekce s napojeným kapkovacím potrubím. Na obrázcích ještě před zahrnutím do kůry a bílých kamínků…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *