Automatická závlaha růží na náměstí v Průhonicích

Závlaha na náměstí v Průhonicích.

Zde bych Vás – možná budoucí zákazníky – velmi rád požádal: pokud jen trochu uvažujete o realizaci automatické závlahy a třeba rekonstrujete zahradu nebo bydlení… ozvěte se dříve, než máte vše hotovo. Existuje více možností, jak závlahu realizovat a vymyslíme to správné řešení pro Vás, Vaši zahradu i Vaši „osobní ekonomiku“.

Pokud opravdu nechcete investovat do inteligentního řízení (což se ale ve většině případů velmi rychle vrátí), naprostým minimem je instalace alespoň dešťového čidla, které zabezpečí, že se závlaha v případě deště zastaví.

Na Průhonické náměstí jsme se dostali, když už bylo vše hotovo a přivedena pouze voda. Nebylo možné instalovat ani dešťové čidlo (nebylo kam). A tak jsme položili kapkovou závlahu a využili vodotěsnou bateriovou jednotku Hunter Node.

I taková závlaha je samozřejmě lepší, než žádná. Bez dešťového čidla je ale třeba, aby v podstatě při každém zavlažování došlo k manuálnímu nastavení pro aktuální počasí. Pokud se například takový systém nastaví jen na jaře, bude provoz zbytečně drahý (na spotřebě vody) a určitě bude docházet k přemokření nebo naopak k nadměrnému vysychání.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *