Loučeň – automatické zahradní zavlažování trávníku a záhonů

V Loučni nemají jen perfektní zámek s úžasnými bludišti. Od letošního podzimu také jeden soukromý majitel nechal nainstalovat automatický zavlažovací systém komplet RAIN&BIRD.

Zdroj vody pro zahradní zavlažování

Na pozemku byla dostupná voda ze studny i z vodovodního řádu. Po spočítání předpokládané maximální spotřeby vody za jeden zavlažovací den i v tom největším parnu a po čerpací zkoušce studny jsme doporučili instalaci 4m3 plastové nádrže. Studna nemá dostatek vody najednou. Pokud se ale dopouští do plastové nádrže pomalu a zavlažovací cykly jsou dobře nakombinované, bude vody pro zahradní zavlažování dostatek. Zákazník sice zaplatí za další čerpadlo a plastovou nádrž – to se ale rychle vrátí na úspoře vody, než kdyby se musela platit městská z řádu. (více o vhodných řešeních zdroje vody pro zavlažování).

Pár obrázků z průběhu – na vzrostlý trávník musíme počkat do jara 🙂

 

2 replies
  1. Novotný
    Novotný says:

    Dobrý den, je prosím řešitelné využívat dešťovou vodu a pokud tato nestačí, tak vodu ze studny a pokud nestačí ani ta, tak vodu z řádu? Nebo je to moc komplikované? Samozřejmě aby to fungovalo automaticky – bez dozoru. Děkuji Novotný

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *