Zavlažování zahrady ve Zvánovicích – obsluha přes internet (wi-fi)

Zavlažování zahrady je bezesporu výborná věc. Obzvláště letošní léto s minimem dešťové vody přispělo dodavatelům zavlažovacích systémů k velké pracovní vytíženosti.

Následující fotografie zahrady před montáží zavlažovacího systému jsou pro slabší povahy mírně drastické. Majitel zahrady tráví mnoho času pracovně v zahraničí a když si přijede na víkend odpočinout, preferuje samozřejmě zdravou a svěží zahradu. Automatické zavlažování trávníku se stalo nevyhnutelným požadavkem.

Na pozemku zahrady je studna i přívod vodovodního řádu. Po provedení čerpací zkoušky vody ze studny jsme studnu určili jako zdroj vody pro zavlažování. To je samozřejmě nejlevnější neb není třeba platit vodu z řádu nebo instalovat dopouštěcí nádrže apod..  (další informace o vhodném zdroji vody pro zavlažování zde).

Do studny jsme namontovali nové výkonné čepadlo, které slouží pro zavlažování i pro tlakovou vodu v nemovitosti. Kromě čerpadla jsme použili značkové komponenty Rain&Bird. Ty patří k nejspolehlivějším na trhu. Společnost Rain&Bird je také výrobcem programovatelné ovládací jednotky, která umožňuje i připojení na místní wi-fi. Celý systém je naprosto automatický, jen je třeba při změně počasí změnit množství zavlažovací vody. S připojením na wi-fi je toto maličkostí z kteréhokoliv místa na zemi (samozřejmě kde je připojení k internetu). Rain&Bird vytvořil i aplikaci pro chytré telefony. S touto aplikací je možný i úplně automatický provoz, který množství zavlažované vody upraví sám dle předpovědi počasí ze specializovaných serverů.

Fotografie před instalací závlahového systému

(automatický závlahový systém by se hodil)

Fotografie během instalace

(nejdříve to musí být nepěkné, aby to pak bylo krásné)

Radostný výsledek

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *