Samozavlažovací systém – zahrada Praha Průhonice

Letošní vedra a sucha byla dlouhá a úmorná a lidí, kteří používají zahradu pro odpočinek a relaxaci a preferují zahradu zelené barvy přibývá. Ze stejných důvodů vznikla i tato zakázka – instalace bezobslužného samozavlažovacího systému na zahradě v Praze v Průhonicích především pro zavlažování trávníku. Výhodou bylo, že se jednalo o celkovou rekonstrukci domu i zahrady – tedy už o rovný, upravený pozemek bez trávy. Práce tak probíhala velmi rychle.

Zdroj vody pro samozavlažovací systém byl v retenční nádrži s přepadem, do kterého byla přivedena dešťová voda z okapů střechy. V našich českých poměrech samotná dešťová voda nikdy nestačí na zavlažování a tak je nutné plovákovým spínačem spouštět čerpadlo ve studni a vodu dopouštět. Zmiňovaný přepad je v retenční nádrži pro případ, že se při deští naplní a přebytečná voda musí někam odtéci. Více o vhodných zdrojích vody pro zavlažování a jejich provedeních.

Celý systém je postaven z kvalitních komponentů firmy Rain&Bird včetně dešťového čidla a programovatelné ovládací jednotky.

Poslední dva obrázky jsou ze zazimování. Je vidět, že systém perfektně funguje neb trávníku se evidentně daří 🙂

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *