Automatická závlaha kapkovacím potrubím pro Masarykův ústav Praha 8

Vždy je lepší instalovat závlahový systém rovnou při stavbě nebo rekonstrukci. Je možné to ale samozřejmě zvládnout i v případě, že je vše už hotovo, jen to dá více práce a přemýšlení.

V Masarykově ústavu v Praze 8 prováděli stavbu s myšlenkou, že bude stačit zeleň zalévat ručně hadicí a tak byl původně celý systém koncipován s malou jímkou na dešťovou vodu a slabým čerpadlem. Když v jímce došla voda, nebylo už čím zalévat. Takové řešení je do budoucna nešťastné, neekonomické a rozhodně s ním nedosáhnete zdravé, krásné a dobře opečované zahrady.

S malou jímkou se už v rámci rozumné investice nedá dělat nic. Instalovali jsme tedy výkonnější čerpadlo, dovedli do jímky vodu z řádu a zařídili automatické dopouštění. Dopouštění ovládané ze stejné jednotky jako celá závlaha. Takové řešení je nejlepší neb dokáže udržovat jímku prázdnou, připravenou pojmout dešťovou vodu a dopouští se vodou z řádu až těsně před zavlažováním.

V tomto případě jsme zvolili Rain&Bird ovládací jednotku s adaptérem, který umožňuje připojení na místní wifi, a tím ovládání z mobilu a hlavně dokáže reagovat na předpověď počasí a tím perfektně šetřit vodu.

Veškerou závlahu jsme realizovali rozvodem kapkovacího potrubí (kapková závlaha) rozdělenou do příslušných sekcí, aby měl celý systém logiku a „seděly“ dobře tlak a průtoky a netrápilo se čerpadlo.

Můžete mrknout na pár fotografií…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *