Automatická závlaha – vyrýpnutí drnů a uvedení trávníku do původního stavu

Zakázka z loňského léta. Na přání zákazníka jsme výkopy provedli ručně s uvedením trávníku do původního stavu. Existují minimálně 2 způsoby provedení. První je o sloupnutí travního koberce slupovačkou (popisuji v tomto článku i s fotografiemi) a druhým způsobem je ruční vyrýpnutí celého drnu a po instalaci závlahy vrácení zpět. Když se to alespoň trochu umí :-), po 2-3 týdnech by vůbec nemělo být poznat, že vůbec k nějaké instalaci zavlažovacího systému došlo.

I pro tento způsob platí:

Oba způsoby je možné využít jen za okolností, že je trávník kvalitní a je kvalitní i podloží (jemnozrnná zemina) až do cca 30 cm pod trávníkem. Pokud podloží trávníku tvoří navážka a zbytky ze stavby „jemného, středního charakteru“, tak je třeba se smířit s drážkami od strojního výkopu, které je třeba následně zatravnit (zasít). Některé podklady mohou být tak kamenité, že je třeba pro výkopy hledat jiná řešení. V každém případě je nutné toto na místě ověřit.

I zde je závlaha ovládaná z jednotky Hunter se softwarem Hydrawise (dnes už to ani jinak v podstatě neděláme). Zdroj vody – vodovodní řád s dostatečným průtokem a tlakem.

Fotografie před

při

a ihned po instalaci

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *